Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Urząd Stanu Cywilnego

Moduł Urząd Stanu Cywilnego jest jednym z elementów systemu obsługi jednostek samorządu terytorialnego PUMA ściśle zintegrowanym z modułem Ewidencja Ludności. Ułatwia realizowanie zadań ustawowych zgodnie z obowiązującym prawem o aktach stanu cywilnego. Aplikacja wykorzystuje bazy danych SQL, przyspieszając wyszukiwanie informacji. Program pozwala na szybką i intuicyjną komunikację z użytkownikiem.

 

Aplikacja umożliwia tworzenie aktów na podstawie danych zawartych w „zapewnieniach” i „zaświadczeniach”. 

Uniwersalność modułu polega na stworzeniu możliwości zarówno importu danych do  systemów zewnętrznych, jak również ich eksportu. Rejestracja zdarzeń w module Ewidencja Ludności zawiera wspólny zakres z USC, moduły te tworzą bowiem całość, w ramach której realizowany jest przepływ danych. Dotyczy to zarówno odpisów skróconych jak i danych meldunkowych. Dużym usprawnieniem obu komórek urzędu jest udostępnienie danych z odpisów aktów i zarejestrowanych zdarzeń dla modułu Ewidencja Ludności oraz pobieranie danych z Ewidencji Ludności do USC.  

Program umożliwia redagowanie pism, decyzji i innych dokumentów oraz dostosowanie ich do różnego rodzaju formularzy, a także precyzyjny wydruk, który ułatwiają:

  • opcja Podgląd wydruku, 
  • wykorzystanie dowolnej drukarki.

Dodatkowym atutem całej aplikacji PUMA jest dostęp do danych osobowych uprawnionych pracowników w obszarze całego urzędu oraz możliwość instalacji na dowolnej liczbie stanowisk bez dodatkowych opłat. Gwarantujemy niezawodne działanie aplikacji poprzez sprawny serwis i doskonalenie naszego produktu oraz dostosowanie do zmieniającego się prawa. 

Inne funkcje:

  • prowadzenie pełnej obsługi aktów urodzenia, małżeństwa oraz zgonu; akty są zarówno wprowadzane w systemie jak i drukowane,
  • rejestracja, przechowywanie oraz wydruk aktów oraz innych pomocnych w pracy urzędu dokumentów,
  • wyszukanie i wydruk zestawień według zadanych parametrów oraz obsługę spraw i pism dotyczących aktów. Użytkownik ma możliwość utworzenia kilku kontekstów urzędów, które w module będą obsługiwane osobno,
  • obsługa terminarza ślubów,
  • wydruk zestawień statystycznych dla GUS. 

Moduł USC jest zintegrowany z modułem Ewidencja Ludności w zakresie:

 

ZETO Olsztyn gwarantuje, że system PUMA spełnia wszystkie warunki, umożliwiające użytkownikowi zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych zgodnie z wymaganiami prawa i GIODO. Moduł USC może być uruchomiony w dogodnym dla klienta momencie. W przypadku tego modułu istnieje możliwość importu danych z programu użytkowanego dotychczas przez jednostkę samorządową. Stopień odzyskania danych jest zależny od rodzaju używanego oprogramowania. 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.