Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Moduł Gospodarka Nieruchomościami umożliwia jednostkom samorządu terytorialnego pełną obsługę transakcji geodezyjnych tj.:

  • użytkowania wieczystego,
  • dzierżaw,
  • trwałego zarządu,
  • przekształcenia użytkowania wieczystego na własność,
  • sprzedaży działek, budynków i lokali. 

Sprzedaż budynków oraz lokali możliwa jest z jednoczesnym oddaniem gruntu w wieczyste użytkowanie lub jego sprzedaży na własność. Wprowadzenie umów opiera się na danych operatu ewidencji gruntów i budynków zasilanych z pliku SWDE poprzez opcję importu. Aplikacja umożliwia jednoczesne prowadzenie pełnej ewidencji gruntów i budynków przez użytkownika.

Po wprowadzeniu do systemu umowy, użytkownik ma do dyspozycji funkcje służące do jej obsługi. Dla umów użytkowania wieczystego możliwa jest między innymi zmiana:

  • przeznaczenia działki,
  • wartości nieruchomości, od której naliczana jest opłata roczna,
  • wprowadzenia bonifikat. 

Przy zmianach umów dzierżawy użytkownik ma możliwość zmiany stawek na podstawie, których system wylicza opłaty, zmiany powierzchni dzierżawionych, przedmiotów dzierżawy czy rodzaju, a także terminów trwania umowy. Poza funkcjonalnościami dotyczącymi zmian wartości umów system umożliwia również korekty, zakończenia jak i usunięcia z systemu. W module istnieje możliwość generowania zawiadomień o wysokości opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste oraz zawiadomień dotyczących ustalania opłat za dzierżawę. 

Moduł daje możliwość generowania wydruków wprowadzonych umów oraz zasobu, jakim dysponują jednostki samorządu terytorialnego na podstawie zadanych parametrów przez użytkownika. Zestawienie takie można wyeksportować do plików w formacie XML, HTML oraz EXCEL. 

Z poziomu modułu istnieje możliwość wystawienia i obsługi decyzji o rozłożeniu na raty, o odroczeniu terminu płatności, umorzeniu zaległości, umorzeniu odsetek bieżących należności nieodjętych kredytem (integracja z modułem Decyzje)

Automatyzacja procesu obsługi opłat geodezyjnych ma swoje odzwierciedlenie w modułach Faktury oraz Windykacja Opłat i Podatków. System automatycznie generuje faktury na podstawie danych z modułu Gospodarka Nieruchomościami z jednoczesnym przesłaniem należności do modułu Windykacja, gdzie użytkownik ma możliwość obsługi kartotek z tytułu opłat geodezyjnych.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.